قوانین الهی زندگی (قسمت بیست و دوم)

همین الان از زندگیت لذت ببر

شاید بگویید آینده جایی است که هر چیزی در آن اتفاق خواهد افتاد.آرزوها ،طرح ها واهدافم  در آینده متجلی می شود در آینده  موفق ،خوشحال،  ثروتمند ، معروف ، پر کار از این حیث در بیرون و میان دوستان صاحب پول و ثروت خواهم بود .روابط دلخواه ،آرا مش و هماهنگی درون خواهم داشت .

درست است ممکن است اینها  رؤیاهای شما باشد  <<اینجا و  اکنون>> است که همه چیز در آن است.  همان لحظه ای است که تمام عمر به دنبالش بودید ، این لحظه ای هست که باید قدرش را بدانید بدون توجه به چیزهایی که آرزویش را دارید .

بدنبال چیزی بودن خیلی خوب است. آرزو داشتن خیلی خوب است.هرگز حتی به کسی اجازه ندهید ، که آن را در نظر شما کم اهمیت جلوه دهد. اما یادمان باشد که در اینجا و همین لحظه  از زندگی لذت ببریم .از زنده بودن واز نیروی سرزنده گی که برای محقق کردن آرزوهایتان  بهرمنده مند هستید قدردانی کنید.

زندگی درحال ، به معنای چشم پوشی از تمام مسؤلیت ها و مراقبت ها نیست ، و فقط به دنبال لذت باشید و… .در واقع هر چیزی بجای خود خوب است . هر از گاهی  لازم است دست از کار بکشید و قدر موهبت های کنونی تان را بدانید و سپاسگزارشان باشید.

ما نمی توانیم با این عبارتها شور و نشاط زندگی مان را در چهار چوب آینده ببینیم ، اگر فقط پولدارتر بودم ، اگر شغل بهتری داشتم ، اگر فرزندان بهتری داشتم ، اگر ماشین بهتر ی داشتم  ، اگر لاغرتر بودم و……. اگر این یا آن عوض شود ،آیا در اینصورت همه چیز کامل می شد؟ متأسفانه نه . اگر این یا آن عوض شود باز چیزهای دیگری خواهند بود که باعث می شوند خوشحالی و خوشبختی به تعویق بیفتد.

اگر همین حالا لاغرتر و شادتر شوید و شغل بهتری داشته باشید ، شادمانی تان را  مشروط به پولدارتر و تندرست تر بودن می کنید و دوباره آن را به تأخیر می اندازید. و همچنان چیزهای دیگری را هدف قرار می دهید تا پس از رسیدن به آن شاد شوید و این داستان همچنان ادامه دارد.

ریچارد تمپلر: خوشبختی این است که قدر آنچه را اکنون دارید بدانید و به دنبال چیز بهتر باشید ، اینگونه می توان بهتر زیست به آینده به عنوان جایی که خوشبختی در آن قرار گرفته  است فکر کنیم .آینده یک چیز مبهم است .چیزی که الان داریم واقعی است. چیزی که در آینده ممکن است باشد هنوز به دنیا نیامده است و شاید هرگز نیاید

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *