قوانین الهی زندگی (قسمت نهم)

در زندگی هدف داشته باشید.

بعد از این که موارد ارزشمند زندگی خود رامشخص کردید ، لازم است بدانید زندگی خود را به چه چیزی اختصاص میخواهید بدهید .هر فردی هدفی در زندگی دارد ، اگر بتواندآن را بطور مشخص تعیین کنید ،می تواند از توانایی هایش برای رسیدن به هدف مورد نظرخود استفاده کند.هدف زندگی شما چیست؟

زندگی شخصی من تحت تاثیر دو چیز قرار دارد.

1- تجدید قوای روحی ومعنوی . و همواره تلاش میکنم که به این هدف برسم.

2- پرورش حس کنجکاوی م

اولین مورد ، حداقل در مورد من فقط به مذهب و اعتقادات دینی مربوط نمیشود

این انگیزه احساساتی را در درون من بیدار میکنه که عاشقشش هستم و هر از گاهی روی خودم کار میکنم .جستجو می کنم و تجربه می آموزم ، یاد می گیرم و اشتباه میکنم.گاهی در حال تحقیق هستم گاهی دنباله رو ، در تمام زندگی م با این بعُد  دست و پنجه نرم میکنم . بعد از همه این تلاش ها تنها چیزی که بدست آوردم این بود که ، باید تا جایی که می توانم خوب زندگی کنم

تا جایی که می توانم دیگران را نرنجانم و با هر کسی که با من به نحوی در ارتباط است با احترام برخورد کنم.

این اون چیزی است که من زندگیم رو وقفش میکنم و  متقابلاً به کار من می آید اینطوری احساس خوشبختی میکنم  .خوشبخت بودن جزیی از وجود انسان است،   کافی است باورش کنیم .

دومین مورد که چطوری پرورش حس کنجکاوی من باعث میشه روی هدف زندگیم متمرکز بشم ؟

سعی میکنم حس کنجکاویم به من انگیزه برای پیشرفت بده نه تاثیر منفی داشته باشه چون میدانم خیلی وقتها احساسات ما تحت تاثیر اتفاقاتی است  که در گذشته برایمان افتاده است  و خیلی ها هستند که تلاش میکنن از شر این افکار و احساسات خودشون رو رها کنند . من نیز به این کار علاقمندم .این چیزی است که در قلب من است  و برایم ارزشمند، و میتوانم روی آن تمرکز کنم .

و با این معیار میتوانم هدفم را ارزیابی کنم که :

1-چه کاری انجام میدم ؟ 2-این کار رو چطوری انجام میدم ؟ 3-با انجام این کار می خوام به کجا برسم و مقصدم کجاست؟

لازم نیست به دیگران بگویم چکار میخوایم بکنیم لازم نیست به جزییات چطور انجام شدنش فکر کنیم ،فقط کافی است به خود تعهد بدهیم که می خواهیم  کاری را انجام بدیم .

مثلاً : فلسفه وجودی دیسنی <<شاد کردن مردم>> است

پس تصمیم بگیرید که میخواید زندگیتان را صرف چه چیزی کنید و هدف تان در زندگی چیست .  و با یک جمله کوتاه آن را برای خود  معرفی کنید .

اینطوری بقیه کارها خیلی آسون میشود ، دستگاه آفرینش از ما بقی کار ها مراقبت لازم را به عمل می آورد.

طبق قانون جهان هستی اگر در زندگی برای خود هدفی نداشته باشید، جهان برایتان هدف برنامه ریزی می کنند با توجه به اینکه اغلب هدفهای  ناجور ، پس عاقلانه س که خودمان پیش دستی کنیم و برای زندگی مان هدف داشته باشیم.

کسانیکه در زندگی هدف ندارند وسیله میشوند  برای رساندن  دیگران به اهدف شان .

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *