قانون جذب به معنای واقعی کلمه, به آسانی آب خوردن است, اگر دقت کرده باشید در رفتار گذشتگان (پدربزرگ و مادر بزرگ هایمان)نشانه هایی از باور قانون جذب را مثلا”در تکرار شکر خدا گفتن ها دیده اید , بعضی ها با آگاهی و بعضی ها بر طبق عادت و نا آگاهانه .

ضرب المثل هایی که در این زمانه هم زمزمه می شوند : هرچه بکاری همان را برداشت میکنی یا شکر نعمت نعمتت افزون کند و….

تشکر کردن یک خصلت خوب به حساب می آید که بر اساس قانون جذب (هر عملی،عکس العملی داره ) این خوبی به طرف سپاسگزار باز میگردد, حالا چه خوب که آدمی (از خالق  خود)خدای خود تشکر کند , که دقیقا بر اساس قانون جذب این عمل شکر گزاری عکس العملی خوب از سمت خداوند به همراه دارد.

چیزی که من به شخصه یاد  گرفته ام تکرار جملات و زمزمه آن با عملی قوی کار بردی است به شرط آنکه با حس خوب و فکر خوب همراه باشد.

در قانون نیوتن (جاذبه زمین) تمام رفتارها , اتفاقات و واکنش های که می بینیم و می شنویم و لمس میکنیم از همین قانون الهی تبعیت می کند. دوباره تکرار می کنم قانون جذب ساده است آنچه که آن را پیچیده کرده به ظاهر خواسته های ماست . هر چه خواسته های ما ساده تر باشد بهتر و ساده تر ان را جذب میکنیم مانند خوراکی های دلخواه مان که آن را تجسم میکنیم و می گوییم : هوس خوردن بستنی کردم طعم و مزه وتمام خصوصیات مورد نظر در ذهن ما , آن خواسته را قویتر می کند و چندی نمی گذرد به طرق مختلف یا کسی برایمان میخرد یا در مغازه یا جایی کسی تعارف میکند یا اتفاقی چشم مان به بستنی در یخچال فروشگاه می افته . گفتم اتفاقی نیست ذهن ما آن را جذب کرده وبه روش های مختلف جلوی ما سبز می شود .

حال مثالی از کاربرد جذب در رفتار می زنم که برای خودم تجربه ای شیرین است که تا کنون این شیرینی ادامه دارد. به طور مثال من تمام تفکراتم در برابر کسی که دوستش دارم را مثبت و خوب کردم بنا بر قانون جذب تمام خوبی های آن طرف را جذب کردم و به عبارتی رفتار خوب از او می بینم (طرف مقابل من شاید با خیلی از افراد دیگر اینچنین نباشد) و جالب اینجاست اگر این روند (کاربرد تکر مثبت) در طولانی مدت ادامه داشته باشد , روابطی موفق و صمیمی ایجاد می گردد که نتایج مثبت و خوب یکی پس از دیگری به سمت ما می آیند.

به محض اینکه افکار مثبت را جایگزین افکار منفی میکنیم , دریافت پیامدهای مثبت برای شما شروع می شود .  ویل تلسون

عمل کردن به جمله بالا یعنی بکارگیری جذب در گوشه گوشه ی زندگی, یعنی باید با این قانون زندگی کرد البته قبل از اینکه ما پی ببریم به وجود این قانون با ما همراه بوده و هست ولی این بار با دانایی و آگاهی از وجود وکاربرد ویژه این قانون با آن زندگی می کنیم تا لذتی وصف ناپذیر را در لحظه لحظه های زندگی مان تجربه کنیم . هر چه بکاری همان را برداشت می کنی, مثبت بکاری , مثبت برداشت میکنی . خوبی بکاری خوبی برداشت خواهی کرد و همین  طور بلعکس آن هم صادق است .

قانون جذب به ما این امکان را میدهد که آنچه را که می خواهیم با فکر و رفتار خوب به دست آوری, خداوند منشاء خوبی و زیبایی است بنابر این این طبیعی است که بخواهیم خود را بخوبی ها و مثبت های زندگی نزدیک کنیم . نزدیکی به مثبت های زندگی نزدیکی به اوست . ما همیشه اشخاص و موقعیت هایی را جذب میکنیم که با اندیشه و فکر کنونی ما هماهنگ است.

مثلا”اگر ما امروز انتظار خبرهای خوب را داشته باشیم ,اعتماد بنفس ,اشتیاق و احساس خوب را به اطرافمان می پاشانم . در نتیجه استمرار انتظار ما در مدت زمانی نزدیک یا دور به همان خبر خوب طبق قانون جذب منجر می شود و بالعکس , اگر انتظار خبرهای ناخوب و خبرهای غیر مثبت را جذب می کنیم .

قانون جذب به ما می گوید :آنچه را در ذهن خود خلق می کنیم به آن تجلی بیرونی می بخشیم .خواه آن چیز خوب و مثبت باشد خواه ناخوب و غیر مثبت.

اگر می خواهیم به آرزوهای خوبمان برسیم باید دنیای درون ما بتواند دنیای بیرون ما را کنترل کند .باب پراکتر

تمام چیزهایی که وارد زندگی ما می شود خودمان جذب می کنیم .مثلا” اگر خودمان را بر مبنای یک آهنربا ببینیم خواهیم فهمید که وقتی به چیزی بیش از اندازه فکر کنیم آن را جذب خواهیم کرد یا اگر در تصور ذهنی مان , خود را ببینیم در وفور نعمت زندگی میکنیم آن را در آینده جذب خواهیم کرد .

بر اساس تحقیقات به دست آمده یک فکر مثبت صدها برابر قوی تر از افکار منفی است. بنابر این برای رسیدن به اهداف و خواسته ها نیازی به واژه وخصوصیات غیر مثبت مانند دروغ, طمع, فریب , بدخواهی برای دیگران , حرص, تهمت زدن , کینه , و حسادت نیست بلکه با جایگزین کردن مثبت ها و خوبی ها می توان قوی تر عمل کرد ع در اول راه چون عادت نکرده ایم نیاز به فعالیت بیشتری داریم ولی به مرور زمان قوی تر بودن این روند مثبت را یاد می گیریم و لذت می بریم .

به طور مثال برای همه ما شاید پیش آمده که به چیزی یا کسی فکر می کنیم ودر دقایقی بعد یا ساعاتی بعد آن چیز یا شخص را جذب میکنیم یا به عبارتی طبق فکر و تصورما ظاهر می شود . این نشانه های بارز قانون جذب است که به ما ثابت می کند که روی همه انسانها و موجودات زمین می تواند تاثیر گذار باشد. پس هر چه احساس بهترو خوبتری داشته باشم بهتر می توانیم خواسته های خوب مان را به دست بیاوریم و هر چه این تفکر و حس قوی تر باشد زودتر به نتیجه دلخواه مان می رسیم.

مثلا” سعی کنیم هر روز خود را با موفقیت به پایان برسانیم , لازم نیست کارهای بزرگ را در طول  روز تمام و کمال انجام دهیم یا تعداد کارها مهم نیست , همین که به بهترین شیوه  انجام دهیم و با کیفیت بالا خود یک نوع موفقیت در روز به حساب می آید ( کاری هر چند کوچک ولی با رضایت و خرسندی تمام انجام دادن مهم است )

موفقیت های کوچک روزانه منجر به موفقیت های بزرگ یا همان رسیدن  به خواسته های بزرگ ما می شود.

موفقیت های کوچکروزانه جمع میشود و به موفقیت های بزرگ ماهانه میرسد و با موفقیت های بزرگماهانه جمع شده و به موفقیت های بزرگتری در سال بعدی میرسد.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید