قوانین الهی زندگی (قسمت بیست و سوم)

با زندگی همراه شوید.

هر لحظه از زندگی با سرعت در حال گذر است . روزهای عمر به سرعت می گذرد ، چرا ما نسبت به ترقی و پیشرفت در زندگی بی تفاوتیم .آیا متوجه منظورم شدید؟  منظور من شروع نوعی حرکت است قبل از اینکه بمیریم .

این قانون می گوید :اگر می خواهید زندگی موفقیت آمیز ،شاد،رضایت بخش ،وپربار و هدفمند باشد،  باید با جرأت و جسارت پیش بروید و موفقیت های بزرگ کسب کنید . لازم است از اوقاتتان حد اعلای استفاده را بکنید، این گونه به سادگی با زندگی همراه می شوید .و من یقین دارم که شما ان کار را انجام مید هید در غیر این صورت در حال مطالعه این مقاله نبودید.

لابد می پرسید برای این منظور چکار باید کرد؟ ساده ترین راه آن است که از هدفگذاری شروع کنید . اقدامات لازم را که شما را به هدفتان می رساند مشخص کنید و سپس هر یک را به مرحله اجرا گذارید.

برای این منظور باید از طرح و نقشه خاصی پیروی کنید . در غیر این صورت دچار روز مره گی می شوید ، یعنی هر روز صبح بیدار می شوید ،دوباره در دنیای کوچک خود قرار می گیرید و با توجه به عادات خویش به استقبال روز می روید – شستشو، دوش گرفتن ، اصلاح صورت، آرایش خوردن صبحانه و غیره اما از روزتان دستاورد قابل توجهی بدست نمی آورید . و روزهای بعد هم کم و بیش به همین ترتیب سپری می شود .

اگر هدف نداشته باشید و ندانید به کجا می روید و چه چیزی را دنبال می کنید به ساده گی دچار روزمرگی می شوید و هیچ چیز عوض نمیشود . اجازه ندهید هیچ چیز خود جوشی تان  را خاموش کند .

ریچارد تمپلر: به اعتقاد من زندگی تجربه ای چالش انگیز و ارزشمند و باشکوه است اگر بهترین دستاورد را از آن انتظار دارید باید بیشتر دربارهاش فکر و تعمق کنیدو گرنه در مرداب سکون و عدم تحرک غرقه می شوید .

اینکه در برابر هر چالشی جسارت بخرج دهیم و بخت خود را بسنجیم کافی نیست بدون هدفی معین و روشن به رغم ماجراجویی و تلاش فراوان نیروهایمان هرز رفته و دستاوردهایمان اندک خواهد بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید