قوانین الهی زندگی (قسمت بیست و یکم)

گذشته را پشت سر بگذارید.

دیروز برای ابد رفته است ، برای تغییر آن هیچ کاری از دستتان بر نمی آید .اگر خواهان تندرستی، موفقیت ، توانگری، شادمانی و روابط دلخواه و تمام چیزهای خوب دیگر هستید ، تمام توجه خود را به الان ، به زمان حال معطوف کنید. فکر کردن به اتفاقات خوب یا بد گذشته را فراموش کنید . آیا آب رفته به جوی باز می گردد؟  آیا می توانید به گذشته برگردید و اشتباهات خود را اصلاح کنید؟ و….

اگر وقت خود را بر تمرکز در گذشته و فکر کردن به خاطرات تلخ گذشته و افسوس خوردن  بگذرانید ، جز تحلیل رفتن انرژی تان و  قوای جسمی و خسته کردن اعصابتان چیزی نصیب تان نمی شود و بخاطر رفتارهای اشتباهی که در گذشته با عزیزانتان داشتید،  دچار احساس گناه هم خواهید شد. و ذهنتان آشفته و امکان هر گونه چاره اندیشی از شما سلب می شود.

همه ما مرتکب اشتباه شده ایم و گاهاً تصمیمات بدی گرفتیم و تاثیرات بدی بر اطرافیان مان گذاشته ایم و این درحالی است که قصد داشتیم ابراز عشق و علاقه کنیم . گذشته گذشته وتنها کاری که می توانیم انجام دهیم این است که با انجام یک کار خوب در زمان حال در صدد جبران گذشته برآییم و برای جلوگیری از تکرار آنها از هیچ کوششی فرو گذار نکنیم .

اگر گذشته خوبی داشتید وآرزوی روزهای شاد گذشته را دارید، قدر خاطرات تان را بدانید، وبه کار و تلاش تان ادامه دهید ،تا دوباره لحظات خوشی را در زمان حال ایجاد کنید . برای لحظاتی به عقب برگردید شاید بتوانید دقیقاً چرایی بودن ، قدرت ،سلامتی ، سرزندگی، جالب بودن جوانی را در گذشته اتان بررسی کنید سپس حرکت کنید . الگوهای رفتاری تان که موجب موفقیت تان بوده  را دوباره بکار بگیرید وبه استقبال چالش های جدید بروید. چیزهایی که شور و اشتیاق را  شما بر می انگیزد و توانایی آفرینش زندگی سرار ازشادمانی و نیرومندی و نشاط را به ما ارزانی کند.

هر روز که از خواب بیدار می شوید شروع دوباره ای است که این امکان را به شما می دهد خواسته ها و آرزوهایتان را محقق کنید پس در کمین فرصت ها باشید و اجازه ندهید مسایل پیش آمده  آتش شور و شوق زندگی را در قلبتان خاموش کند، البته میدانم کار راحتی نیست اما شدنی است .نیاز به  قدرت عظیمی ازتمرکز ، اشتیاق، و پشتکار دارد .

ریچارد تمپلر: در ذهنتان گذشته را اتاقی مجزا از اتاقی که اکنون در آن حضور دارید تصور کنید میتوانید به آن باز گردید اما دیگر قادر نیستید در آن زندگی کنید.خانه شما اکنون و اینجاست.

با سیر در گذشته اکنون تان را از دست ندهید با تمرکز در گذشته از رویدادهای کنونی قافل نشوید .در غیر اینصورت در آینده وقتی به عقب بر می گردید بخاطر این که به ساده گی وقت ارزشمندتان را از دست داده اید خود را سرزنش خواهید کرد .

بنابراین حال و اکنون را بینید وآن را بسازید.

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید