قوانین الهی زندگی (قسمت دهم)

انعطاف پذیر باشید

اگر طرز فکر شما  غیر قابل انعطاف باشد به هیچ جایی نمی رسید. اگر اسیر عقاید غلط خود شوید بزودی فراموش می شوید .

برای اینکه از زندگی لذت بیشتری را ببرید. بایستی در زندگی انعطاف پذیرباشید. و همیشه آمادگی برخورد با چالش های زندگی را داشته باشید و به خود یادآور شوید که امکان دارد مواقعی پیش بیاید که محاسبات شما درست از آب در نیاید.

اگر به یک شیوه تفکر بچسبید آسیب پذیر می شوید و مانع بزرگی برای پیشرفت خود ایجاد کرده اید . شاید لازم باشد شما هم طرز فکر خود را مورد بررسی و تجدید نظر قرار بدهید.

همه ما در زندگی یک سری  الگوهای رفتاری داریم .اعتقادات و نظریات خاصی برای خود داریم .اما اگر انعطاف پذیر  نباشیم  ،  تبدیل به انسانی نگران و مضطرب می شویم و این مانع پیشرفت مان خواهد شد واین هم باز  نوع دیگری ازآسیب پذیری است.

زندگی مجموعه ای از چالش ها و رویدادهاست که در هر کدام از این موقعیت ها شانس، فرصت ، لذت و شادی وجود دارد .دایرۀ دوستان و کار خود را گسترش می دهیم و افق دید خود را وسعت می بخشیم . عدم توجه به این ماجراها ، به معنی بی توجهی به خود است.  که اگرشما از این چالش ها  استقبال نکنید زندگی یکنواخت و گاهاً همراه رکودی را تجربه خواهید کرد. .

هراندازه جرأت و جسارت داشته باشید و از چهار چوب معمولی زندگی تان بیرون بروید،  بیشتر توانمندی های خود را می شناسید،  که قبلاً از آنها اطلاع نداشتید فرصت پیدا می کنید تا طرز فکر خود را تغییر دهید از آنچه هستید فرا تر بروید .

می توانید این ایده را عملی کنید جایی برای ترس نیست چون گذشته را نمی شود تغییر داد اما می شود تکرار کرد اما نکته مهم این است که زمان را از دست می دهید.

ما  در دو جهت در حال حرکت هستیم یا داریم صعود می کنیم یا سقوط .اگر در حال انجام کار جدیدی نیستید بدانید در حال پس رفت و سقوط هستند.

افرادی که ویژگی انعطاف پذیری را دارند می دانند چه موقع < نه > و چه موقع  < بله > بگویند.

تمرین کنید و نه گفتن در مواقع مناسب را یاد بگیرید.

با پاسخ به دو پرسش زیر می توانید بفهمید که افکارتان چه اندازه انعطاف پذیر است.

آیا  همیشه کتابهای خاصی را  می خوانید و هرگز سراغ آثاری در زمینه های دیگر نمی روید؟

آیا از جملاتی نظیر < من کسی مثل او را ندیده ام > و یا <  به چنین مکانی نمی روم > استفاده می کنید؟

اگر پاسختان به این پرسشها مثبت است . شاید وقت آن رسیده که غل و زنجیر محدودیت های ذهنتان را در هم بشکنید و افق دیدتان را گسترش دهید.

آنتونی رابینز :  وضعیت موجود هر کس دقیقا” بازتاب عقاید اوست .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید