قوانین الهی زندگی (قسمت پنجم)

بالا بودن عدد سن به معنای عاقل تر بودن نیست.

شاید  این ضرب المثل را بارها از زبان بزرگتر ها یی در اطرافتان شنیده اید که :

ما بالاخره چند تا پیراهن بیشتر پاره کردیم ، یا موهای مان را در آسیاب سفید نکردیم و…

این عقیده باعث می شود که آنها دچار اشتباهات دیگری بشوند.با استفاده از تجربیات گذشته تنها می توان از اشتباهات مشابه جلوگیری کرد . ساده تر بگویم ممکن است از تجربه های خود درس بگیرید و آنها را تکرار نکنید اما در موقعیت های جدیدی که در آن قرار میگیرید خطاهایی تازه و از نوعی متفاوت را مرتکب می شوید.

این جا نکته مهم این است که بدانید:  وقتی که کارها را بدرستی انجام نمی دهید یا باصطلاح کارها را خراب می کنید ، خودرا سرزنش نکنید . با خود با مهربانی رفتار کنید و بپذیرید که : داشتن تجربیات زیاد دلیل اشتباه نکردن نیست این به این مفهوم است که در مقابل خطاهای خود و دیگران هم واکنش مناسب نشان دهید.

به طور کلی هر چه سن تان بالاتر می رود با فرصت ها و موقعیت های و تجربه های تازه ای روبه رو می شوید و ممکن است به خاطر نداشتن دستور العمل لازم به خوبی از عهده کارها بر نیایید پس راهکار چیست ؟

تا زمانیکه به گذشته نگاه کنیم و به بررسی اشتباهات مان بپردازیم و اقدامی نکنیم فرصت های پیش رو را هم از دست می دهیم. اگر ماجراجوتر باشید و از چالش های زندگی بیشتر استقبال کنید راهها و فرصت های بیشتری را خواهید یافت .

این قانون را در باره خودتان بپذیرید و بدانید با پذیرفتن این واقعیت  نسبت به خود و دیگران مهربان و بخشنده می شوید.

در نهایت اینکه هر چه از دوران جوانی بهتر استفاده کنید ، با موانع و چالش ها بسیار راحتتر روبه رو  شوید ،در این مسیر تجربه های ارزشمندی می آموزید و در دوران سالمندی مسیر صاف و همواری را طی خواهید کرد .

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید