نگرانی فرآیندی طبیعی است نگرانی بیجا و بیهوده مخرب است                                                               

نگرانی یکی از خصوصیات طبیعی انسان است. چیزهای زیادی ما را نگران می کنند، ما بخاطر سلامتی، والدین، دوستان، روابط کاری، و مخارج و هزینه های زندگیمان نگران می شویم. ما از اینکه پیرتر، چاق تر، و ضعیفتر بشویم نگران میشویم و اینگونه است که از جذابیت ، تناسب اندام ، هوشیاری و سایر قابلیت هایمان کاسته میشود. گاه نگران چیزهای کم اهمیت هستیم، حتی بعضی اوقات نگرانیم که چرا نگران نیستیم . این که ما گاهی نگران شویم خوب است ، در صورتیکه چیز نگران کننده ای باشد، این نکته را همیشه بخاطر داشته باشید نگرانی احساسی کاملأ طبیعی است، اما نگرانی بیجا تنها بر چین و چروک صورتتون اضافه میکند و شما را مسن تر میکند. پس به فکر نشاط و زیبایی خود باشید.

اولین گام این است که آیا راه حلی وجود دارد ؟ یا اینکه می توانید برای عاملی که باعث نگرانی شما شده تصمیمی بگیرید و کاری انجام دهید، و به نوعی این نگرانی را برطرف کنید. گامهای منطقی برای رفع نگرانی وجو دارد، اما اغلب مردم بذرهای نگرانی را در ذهن خود می کارند و به طبع، ضعف و بیماری و ناتوانی را از آن برداشت می کنند. راهکارهای زیر به شما کمک میکند که ریشه نگرانی تان را بررسی کنید و خودتان را از شر این مهمان های ناخوانده رها کنید .                                                                                                                                            

 اگر از بایت سلامتی تان نگرانید به پزشگ مراجعه کنید، اگر برای پول و هزینه هایتان نگرانید ، حساب دخل و خرجتان را داشته باشید و با برنامه جلو بروید ، اگر بخاطر سنگینی وزنتان نگرانید ، به ورزش رو آورید ، کمتر بخورید و بیشتر تحرک داشته باشید .اگر برای نزدیک شدن به دوران پیری نگرانید ، آن اجتناب ناپذیر تلقی کرده و بدانید نگرانی تان چیزی را تغییر نمی دهد.                                                  یکی از راههای جلوگیری از اضطراب آن است که بشدت خود را غرق کاری کنید و ذهنتان را به آن متمرکز کنید، به اعتقاد روانشناسان وقتی جذب کاری می‌شویم به طور غیر ارادی به آنچه در دنیای بیرون می گذرد توجهی نداریم. این تجربه لذت بخش بطور کامل نگرانی را از وجودتان بیرون میبرد.                                                                                                                                                     گاهی ممکن است نگرانی به خاطر آن باشد که واقعا نمی خواهید برای رفع مساله تان راه حلی پیدا کنید، شاید فکر میکنید نگرانی و نگران بنظر رسیدن از غلبه بر نگرانی آسانتر است .زمانی نگرانی خوب است که واقعا حقیقی باشد. درد نشانه ناهنجاری است، با خوردن یک مسکن بر دردهای خود سرپوش نگذارید. آستین ها را بالا بزنید، مشکلات را کشف کنید و در صدد رفع آنها باشید. به عبارت دیگر زمانی نگرانی خوب است که حقیقی باشد نه اینکه بی دلیل و بی معنا باشد و نتیجه ای در بر نداشته باشد غیر از اینکه وقت زیادی از زندگی شما را تلف کند. 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید