پول خرج کردن حلال هر مشکلی نیست

شاید در محیط کار صرف پول بسیار، راهگشا باشد ،اما برای رفع مسائل زندگی نمی تواند کافی باشد. گاهن پول نمی تواند همه گره های زندگی را باز کند ، بعضی مسائل  با توجه و مراقبت و راههایی خاص سروسامان می گیرد. گاهی اوقات انقدر فرد از درون احساس نارضایتی از زندگی دارد که درگیر مسائل ظاهری خود میشود وبه انواع جراحی های زیبایی پناه میبرد در حالیکه اینکار نه تنها مشکلی را حل نمی کند شاید باعث شدت آن هم بشود، زیرا فرد را از واقعیتهای مربوط به خودش دور میکند ،با اینکار فقط مشکلات حل نشده روی هم تلنبار میشوند. ما نیاز به راه حلهایی اساسی داریم شاید بهتر باشد که در این مواقع به روی ویژگی های روحی خود به عزتنفس خود بپردازیم .

با پول نمی توان همه گره های زندگی را باز کرد، برای حل مشکلات زندگی باید نگاه عمیقتری دا شته باشیم . بعضی مواقع شما می توانید با خرید یک هدیه همسرتان را شاد کنید، اما بهترین راه و شاید مناسبت ترین و ارزانترین راه حل آن است که با اختصاص دادن بخشی از وقت خود به او و صحبت کردن در مورد اهداف مشترکتان، و روابطتان و فرزندانتان می تواند تاثیر گذاری بیشتری را ایجاد کنید. اگه ی نگاهی به رفتارهای پدر مادرها در گذشته کنیم گاهن می توانیم نکات خوبی را در آن برای حل مسائل مان پیدا کنیم ، آن روزها به این راحتی هر وسیله ای تا خراب میشد دور نمی انداختن سعی میکردند در حد امکان آن را تعمیر کنند و از آن استفاده کنند حتی در روابط خود هم همینطور عمل میکردند . پس خوبه گاهن ما هم بجای متوسل شدن به پول باصرف وقت در موقعیت هایی مشابه شرایط را تغییر دهیم ، مطمئنن راه مناسبی پیدا خواهیم کرد.

گاهی اوقات بخاطر اینکه با پول خرج کردن احساس قدرت و تکبر و غرور می کنیم به نوعی عادت میکنیم برای حل مشکلاتمان همیشه پول خرج کنیم. اما زمانی میشود که دیگر پول کاری نمی تواند بکند. آنجاست که شکست بزرگی را در زندگیمان تجربه خواهیم کرد. البته این را نیز اعتراف میکنم که پول خوب است و قسمت مهمی از آرامش را تامین می کند، اما در روابط عاطفی خود  برای رفع یک مسئله به جای اینکه متوسل به پول شوید ، بهتره با صرف وقت و بررسی و استفاده از راه حل مناسب موقعیت را تغییر دهید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید