به فکر خود باش

برای اینکه احساس ارزشمندی کنیم باید افکار و عقاید روشنی داشته باشیم ، باید یک درک قوی از هویت و شخصیتمان داشته باشیم و از اعتقاداتی که معرف شخصیت ماست دفاع کنیم ، تا مصداق آدمهایی نباشیم که هر بادی میاد به آن سمت می روند . تا تحت تاثیر نظرات دیگران هر لحظه تغییر عقیده ندهیم.

شاید اولش فکر کنید این کارسختی است، به شما حق می دهم، همه ما ترسها و نگرانی هایی داریم. میخواهیم همه دوستمان داشته باشند، دوست داریم تاییدمان کنند و مورد علاقه و محبت قرار گرفته و پذیرفته شده باشیم.  به این دلیل وسوسه میشویم،تا با آنها هماهمگ بشیم تا تاییدشان را بگیریم ، همان چیزی باشیم که دیگران میخواهند، و این برای ما که انسان هستیم و قدرت تفکر داریم خوب نیست. از طرفی دیگر اگه بخوایم متفاوت باشیم و خود را جدایی از دیگران و بالاتر ببینیم و فاصله بگیریم این هم  از غرور بیجا است که درگیر آن شدیم ، پس راه درست چیست چکار باید بکنیم ؟ اگر کمی با خود صادق باشیم می بینیم افرادی  که خوب فکر میکنند و موفق هستند ، متفاوت زندگی میکنند از دیگران هم  فاصله نمیگیرند، اما بخاطر همین اصالت و متفاوت بودنشان همیشه رهبر به حساب می آیند و دیگران دوست دارند باز تجربیات آنها استفاده کنند .آنها برای خود و افکار و عقاید خود احترام قائل هستند برای دیگران هم احترام قائل هستند .

برای خود فکری کنید یعنی: افکاری واضح و شفاف داشته باشید خود را بشناسید با ابغاد وجود خود آشنا شوید به دنبال چیزهایی باشید که ارزش فکر کردن دارد.

به خودتان احترام بگذارید به دیگران هم احترام بگذارید اینطور ،هم در بین دیگران پذیرفته شده اید و هم دوستتان دارند .بدون در نظر گرفتن موقعیت تان نظرات خاص خودتان را مطرح کنید تا بیشتر مورد احترام قرار بگیرید و این باعث  بالا رفتن عزتنفس در شما می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید